מדיטציה לשינה טובה ורגועה

בוודאי כבר עיינת באתר ואת/ה מודע/ת היטב לחשיבות של שנת לילה טובה ורגועה.

כפי שציינו לא אחת, בדפי האתר, מחקרים רבים הוכיחו כי חוסר שינה מוביל לתפקוד נפשי לקוי וכן למחלות גופניות כגון: מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, פגיעה במערכת החיסונית ועוד.

אנו מקווים ומייחלים לכך שהתחלת ליישם את הרעיונות המוצעים באתר זה, וכי את/ה מודע/ת לחשיבות של קביעת שגרת שינה (הכוללת סידור של חדר השינה) לצורך יצירת אווירה המתאימה לשינה טובה ורגועה.

מדיטציה לשינה – פתרון פשוט ויעיל

עליך לדעת, שגם אם ביצעת באופן מדוקדק את כל הדברים שמנינו, עדיין יכולות להופיע אפיזודות חולפות של אינסומניה (נדודי שינה). בעוד שלנדודי שינה קבועים יכולות להיות סיבות רפואיות רבות שבחלקן נדרש בירור וטיפול בידי רופא המומחה לשינה, הרי שלנדודי שינה חולפים – מדיטציה יכולה להיות פתרון פשוט ויעיל.

מדיטציה לשינה טובה ורגועה יכולה לאפשר לך לשחרר את הקשיים הנפשיים והפיזיים שצברת במהלך היום או השבוע ולהצליח להגיע לשנת לילה טובה ורגועה. בסרטון למעלה תמצאו קטע מוזיקלי מיוחד, בליווי תמונות מרגיעות, שמטרתו להשרות שינה – בדוק/י האם זה עוזר לך.

מדיטציה לשינה רגועה

ביצוע מדיטציה לפני השינה, היא דרך מעולה "להרגיע" את המוח כדי שתוכל/י לישון.

בניגוד לתפיסה הרווחת, אין צורך לבלות ימים ושעות ארוכות על השטיח כדי לעשות מדיטציה לשינה רגועה. אפילו כמה דקות – יכולות להיות טובות דיין כדי לאפשר לך לישון טוב. תוכל/י לנסות מספר טכניקות קלות של מדיטציה לשינה.

ספירת נשימות

שיטה קלה ויעילה למדיטציה לשינה טובה היא ספירת נשימות. זה בדיוק כמו שזה נשמע. שכבו במיטה, נשמו לאט וספרו לעצמכם בשקט "אחד". נשפו באטיות, וספרו "שניים". שוב נשמו וספרו "שלוש", נשפו וספרו "ארבע".

סיימתם? יופי! עכשיו חזרו על התהליך מ"אחד". אם אתם מרגישים שמחשבות עדיין משייטות במוחם – פשוט המשיכו לספור ולנשום עד שהמחשבות ילכו והראש יתנקה לחלוטין. אז תוכלו להגיע לשינה טובה.

מקלט

עצמו את עיניכם, ודמיינו לכם מקום שמרגיש לכם רגוע ובטוח. זה יכול מרחבי דשא, שקיעת השמש על המים, יום אביבי, שדה פרחים ואפילו זיכרון נוסטלגי מחדר השינה של ילדותך. הביטו במקום בו בחרת והחלו לסקור אותו באופן איטי ודקדקני תוך כדי נשימות איטיות וקבועות. דמיינו את המראות, הריחות, הקולות ותחושת המקלט הפרטי שלכם.

מנטרה

מדיטציה לשינה עם מנטרה, דומה לספירת נשימות רק שבמקום לספור, עליכם לחזור בשקט לחזור על מילה שבחרת או  ביטוי קצר – זה יכול להיות כל דבר משמעותי לך, או אפילו צליל פשוט ללא משמעות לשונית, כמו "הום" – אותו תהגו בכל שאיפה ונשיפה – עד שתגיעו למצב שינה.

הרפיה מתקדמת

שכבו במיטה במנוחה. התמקדו בבהונות רגליכם ודמיינו אותם רפויים ומשוחררים מכל מתח. כעת עברו אל הקרסוליים, ושוב דמיינו אותם רפואיים ומשוחררים כפי שעשיתם על הבהונות. לאחר מכן המשיכו במעלה גופכם, והתמקדו בכל פעם באזור גוף אחר ואפשרו לאותו אזור להירגע ולהשתחרר מכל המתח שהצטבר בו. כאשר הגעתם לראש, דמיינו את כל גופכם רפוי ומשוחרר ממתח.

תרגול יום יומי של מדיטציה לשינה

מדיטציה היא שגרה שתוכלו למצוא בה תועלת רבה בחיי היום יום. בנוסף ליתרונות של מדיטציה להקניית שינה טובה ורגועה, תגלו שמדיטציה עוזרת להפחתת לחץ הדם, הקלה של דיכאון וחרדות, הפחתת כאבים, ושיפור בשורה של מצבים רפואיים נוספים, חלקם כרוניים.

במידה ומצאת תועלת באחת הדרכים שהוצעו במאמר זה או יותר, מומלץ מאוד להמשיך לקרוא ולהתעניין בנושא כדי לתרגל ולשכלל את שיטות ויתרונות המדיטציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אינסומניה © 2017