קלמנרבין

קלמנרבין או קלמנרבין-ס אליקסיר הוא השם המסחרי של תכשיר טבעי (ללא מרשם) שמטרתו לסייע במצבים של נדודי שינה (אינסומניה), וכן להרגעה במצבים של מתח, אי שקט, חרדה ועצבנות. הקלמנרבין כולל צמחים טבעיים, תמציות ולריאן ופסיפלורה (צמחי מרפא), וכן ויטמינים מקבוצת B.

להורדה – קלמנרבין עלון לצרכן

טבליות/כדורים או סירופ   טבליות/כדורים קלמנרבין

ניתן לצרוך את הקלמנרבין בטבליות/כדורים או בסירופ (אליקסיר). המינון המומלץ למבוגר לצורך הפחתת מתח והרגעה הינו כפית 1 (5 מ"ל) או טבליה 1, כ-3 פעמים ביום. המנה המקסימלית לשימוש בלילה (לשינה) – יש לקחת כ-2 כדורים/טבליות או לחילופין 2 כפיות של סירופ כחצי שעה-שעה לפני השינה.

זמן השפעה

אחת השאלות הנפוצות היא – תוך כמה זמן משפיע הקלמנרבין? באופן כללי זמן ההשפעה הוא בין חצי שעה לשעה. יש לקחת בחשבון שיש שוני בין אדם לאדם, גילו, תפקוד מערכת העיכול ועוד. לכן מדובר כאן על ממוצע.

קלמנרבין בהריון/הנקה

אין מידע לגביי השפעת הקלמנרבין על התפתחות העובר במהלך הריון או בזמן הנקה. מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל שיוכל לקבל החלטה מושכלת שתתבסס על מכלול השיקולים הרפואיים ובכלל זה השפעה הדדית עם תרופות אחרות.

מידע שימושי

קלמנרבין כאמור, הוא תכשיר טבעי המיועד לשינה וכן לסובלים מאי שקט, עצבנות יתר או מתח נפשי. לתשומת לב המשתמש/ת:

א.  התכשיר פוגע בערנות ולכן אין לצרוך לפני נהיגה או כל פעולה המחייבת עירנות.

ב.  במידה וידוע על רגישות לאחד הרכיבים ולכן לילדים מתחת גיל 12 – אין להשתמש.

ג. בטיחות הקלמנרבין נבדקה לטווח של עד כחודשיים. לא ידוע על בטיחותו לטווח ארוך.

ד. אלכוהול עלול להגביר את השפעת התכשיר. מומלץ לא לצרוך יחד.

ה. התכשיר כולל סוכר.

ה. אין לקחת את הקלמנרבין יחד עם תרופות המשמשות לדיכוי מערכת העצבים המרכזית במוח (CNS), כגון: ברביטורטים, בנזודיאזפינים ואופיאטים.

רכיבים

תמצית פסיפלורה 250 מ"ג, תמצית ולריאן – 60 מ"ג, פרידוקסטין (ויטמין B6) – 10 מג, תיאמין (ויטמין B1) – 10 מ"ג, סוכר, אלכוהול, תמצית אניס, מים, מתיל פרבן (חומר משמר).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אינסומניה © 2017